Categories
Koolielu Omalooming

Gümnaasiumi tegus noor avaldas muusikavideo

Nora Viikmaa I HK

Viljandi gümnaasiumi III humanitaar- ja kunstisuuna õpilane Katrina Merily Reimand avaldas oma teise singli pealkirjaga “Hetkeks vaid”. 18-aastase viiuldaja, lauljatari ja laulukirjutaja loodud laulule filmiti ka imeilus muusikavideo, mille autoriks on Risto Kuuskla. Video peategelasi kujutavad Reimand ise ning näitleja Miika Pihlak.

Katrina kirjutas loo 2019. aasta kevadel, kuid siis jäi see sahtlisse oma aega ootama. “Suvel vaatasin lugu uuesti ja võtsin ühendust tuntud helilooja ja džässpianisti Urmas Lattikasega, kellele lugu meeldis, ning seetõttu oli ta lahkesti nõus abiks olema,” rääkis ta. Pianist lisas loole džässilikumat lihvi ning aitas neiul ka lugu produtseerida. 

Muusikavideo
(Foto: muusikavideo)

Lauljatari sõnul inspireerisid teda probleemid ja mured, millega ümberringi võideldakse. Tema sõnul tuleb võtta hetk, nautida vaikust ja kuulata vaid iseend, et eesmärkideni jõuda: “Hetke võtmine on justkui tiivalöökki, mis viib meid linnuna taevasse lendama, kõikidest muredest eemale,” kirjeldab lauljatar enda singlit. “Me käime kõik üht lõputut rada ja otsime vastuseid, kuid lõplikud valikud ja otsused teeme siiski vaid ise. Keegi teine meie eluteed muuta ei saa.”

Muusikavideo on filmitud Tartu vanalinnas detsembrikuu paiku, sest “tuledes linn lõi mõnusalt romantilise meeleolu.” Videos kujutab noormees ette, kuidas ta lülitab end muust maailmast välja, unustab mured ja hakkab kuulama noore neiu laulu. Sulgedes silmad, kujutab ta end vaimusilmas ette koos lauljatariga Tartu vanalinnas.

Noor muusik sai tuule tiibadesse möödunud suvel, kui tuuritas ringi koos tšellokvartetiga C-Jam. Nagu paljudel teistelgi, on tal hetkel käsil kooli lõpetamine ning laul ja muusikavideo on valminud tema uurimustööna. Katrina on lõpetanud Viljandi Muusikakooli ja peale gümnaasiumit plaanib neiu muusikat edasi õppima minna Tallinnasse.

Muusikavideot saab vaadata SIIN

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s